Hazet Busworld 2014 Fuar Katılımı
Hazet Busworld 2014 Fuarında
HAZET tork anahtarları dünyadaki otobüs ve otobüs imalatçı yan sanayi tedarikçilerini bir araya getiren BUSWORLD 2014 fuarında tanıtıldı. Istanbul Fuar Merkezinde geçtiğimiz hafta düzenlenen fuarda HAZET ürünleri hem son kullanıcılar hem de otobüs imalatlçıları tarafından büyük bir ilgi gördü.

Türkiye’de Servis, Yedek Parça ve Kalibrasyon Hizmeti
Almanya’nın bilinen markası HAZET’in tork anahtarları 2014 yılı başından bu yana SURKON tarafından Türkiye’de pazarlanmaya başlandı. Kapsamlı ve güçlü bir stok ile başlayan SURKON, Hazet ürünlerine Türkiye’de servis yedek parça ve kalibrasyon hizmetleri de sunmaktadır. Bütün hazet tork anahtarlarının tamir bakım ve kalibrasyon hizmetleri Ankara’da Surkon tarafından sağlanmaktadır. Bütün HAZET tork anahtarlarının tamir ve bakım süresi maksimum 48 saat içinde gerçekleştirilmekte ve müşterilere geri gönderilmektedir.

Kapsamlı İlk HAZET Türkçe Tork Anahtarı Kataloğu
SURKON fuar nedeniyle HAZET tork anahtarlarını kapsayan 50 sayfalık bir katalog hazırladı. Hazırlanan bu kataloğ ilk defa kapsamlı Türkçe Hazet kataloğu olma özelliği taşıyor. Sözkonusu katalog aşağıdaki linkten indirilebilir.


Tork ve Açılı Torklama : Tek Hamle
Hazet’in ±%1 hassasiyetle torklama ve açılı torklamayı tek hamlede gerçekleştiren elektronik tork anahtarı HAZET firmasının geçtiğimiz ay Köln’de düzenlenelen Metal Eşyalar Fuarında’da sergilenmişti.

Hazet elektronik tork anahtarı 10 -200 Nm ile 20-400 Nm aralığında ±%1 hassasiyet ile torklama yapabiliyor. Bu cihaz tork değeri ve açılı torklamayı tek hamlede tamamlıyor. Istenilen tork değerine ulaşıldığında hem sesli, hem titreşimli hem de ışıklı uyarı veriyor.

Tutma kolu etrafına yerleştirilen LED ler tork değerine yaklaşıldığında SARI, tork değerine ulaşıldığında YEŞİL ışık ile kullanıcıyı uyarıyor. Öngörülen tork değeri aşıldığında ise KIRMIZI ışık yanıyor. Bu sayede kullanıcının hatalı torklama yapmasının önüne geçilmiş oluyor.

1974 den Bu Yana 40 Yıllık Uzmanlık

HAZET tarafından geliştirilen ilk ayarlanabilir tork anahtarı 1974 yılında pazara sunuldu.
Bu anahtar daha o zaman bile skala değerinden ± % 2’lik torklama hassasiyetine sahipti.

Böylece, ilk defa seçilmiş değeri bir kilit mekanizmasıyla çözerek, öngörülen tork değerindedurmak mümkün hale gelmişti.Bu ürün pazar için büyük bir yenilik anlamına geliyordu.

1977 yılında belli değerler arasında kullanıcının seçim yapabileceği tork anahtarı ile dünya çapında bir yeniliğe daha imza atan yine HAZET oldu.
1997 yılında ise HAZET, kontrollü torklama ve açılı torklamayı tek bir cihazda birleştirdi.

SYSTEM 6000 CT nin teknolojisi üzerine kurulan bu dijital göstergeli elektronik tork anahtarı HAZET teknolojisi ile hayat buldu.

SURKON-HAZET TORK ALETLERİ KATALOGU TR

+90 312 386 14 64 | surkon@surkon.com

© 2014 Surkon Makina Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Aktif Ziyaretçi:  •  Dün Tekil:  •  Bugün Tekil:  •  Toplam Tekil:  •  IP: