Tamir Bakım Hizmetleri


Tork Anahtarı Tamir Bakım ve Kalibrasyon Hizmetleri

Surkon_Hidrolik_Tork_Tamir_Bakimi_Servisi1Surkon, satışını yapakta olduğu, Hazet torkmetreler, tork anahtarları, mekanik tork artırıcılar, elektrikli tork anahtarları, hidrolik tork anahtarları, saplama gerdirmeler, hidrolik tork pompaları gibi tork ile alakalı her türlü ekipmana tamir bakım, ölçüm doğrulama, kalibrasyon ve garanti hizmetlerini sunmaktadır. Şirketin servis altyapısı teknik donanımları bu hizmeti verebilecek şekilde donatılmıştır. Üretici firmalardan her yıl periyodik olarak alınan teknik eğitimler sayesinde, tamir bakım hizmetleri üretici firma kalitesinde yapılmaktadır.

Güçlü yedek parça stoğu

Satışı yapılan bütün ürünlerin yedek parçaları stoklarda bulundurulmaktadır. Farklı markaların yedek parçaları da yurt dışından temin edilmektedir. İstisna durumlar hariç servis süresi 24 saattir. Surkon yönetimi, müşterilerin tork ekipmanlarına olan ihtiyacının bilincindedir. Tamire gelen her cihazın zaman kaybedilmeden en kısa zamanda teslim edilmesini önemser.


Farklı Markalara Hizmet

Tork ekipmanı tamir bakım ve kalibrasyon hizmeti yanlıca Surkon tarafından satılan ürünlere değil, diğer marka tork anahtarlarına , torkmetrelerine de sunulmaktadır.

Tamir bakım ve kalibrasyon hizmeti verilen markalar şunlardır.

  • IBT-hidrolik-tork-anahtari-kalibrasyon-hizmeti-1Hiforce hidrolik tork anahtarları
  • Enerpac hidrolik tork anahtarları
  • Plarad hidrolik tork anahtarları
  • Hytorque hidrolik tork anahtarları
  • Lösemat hidrolik tork anahtarları
  • Alkitorque hidrolik tork anahtarları
  • ITH saplama gerdirmeler
  • BETA torkmetreler, tork anahtarları
  • Britool torkmetreler, tork anahtarları

Türkiye’de HAZET ve Carl Walter GmbH firmasının torkmetrelerini temsilciliğini üstlenen Surkon, BETA, Britool gibi bilindik markaların torkmetrelerinin tamir bakım hizmetlerinin yanısıra kalibrasyon hizmetlerini de yürütmektedir.

Elektrikli Tork Anahtarı Kalibrasyonu

tork-anahtari-kalibrasyonu-01Surkon 12.000 Nm ye kadar dinamik elektrikli tork anahtarı kalibrasyonu yapmaktadır. Juwel Schraubteknik GmbH firmasının Türkiye temsilcisi olan Surkon International, aynı firmanın denetimi altında elektrikli tork anahtarlarının tamir bakım hizmetlerine ek olarak ölçüm doğrulama hizmeti vermektedir. Her tamir ve bakım hizmetinden sonra ölçüm doğrulama yapılmaktadır. Surkon tarafından satışı yapılan her ürünün ilk altı aylık ölçüm doğrulama hizmeti ücretsizdir. Elektrikli tork anahtarlarında ölçüm doğrulama, kalibrasyon ölçümleri yılda bir kez yenilmesi gerekir.

Ölçüm doğrulama yapıldıktan sonra müşterilere konuyla ilgili belge verilmektedir.


Hidrolik Tork Anahtarı Kalibrasyonu

IBT-hidrolik-tork-anahtari-kalibrasyon-hizmeti-2Surkon International satış proğramında farklı marka ve modellerde hidrolik tork anahtarı bulunmaktadır. Surkon teknik hizmetler biriminde her tür hidrolik tork anahtarının tamir bakım hizmetleri yapılmaktadır. Satışı yapılan her tork anahtarının yedek parçası stoklarda mevcuttur.

Hidrolik tork anahtarları tamir ve bakım hizmetinden sonra standart olarak ölçüm doğrulama testinden geçirilmektedir.

Hidrolik tork anahtarlarının kalibrasyonunun ilk adımı hidrolik güç ünitesinde kullanılan manometrenin kalibrasyon – ölçüm doğrulamasının sağlanması gerekiyor. Manometrenin kalibrasyonu tamamlandığında bu kez komple sistem ölçüm doğrulama testine tabii tutulur. Hidrolik tork anahtarlarında herhangi bir kaçak olmadığı sürece tork değerlerinde genel olarak bir sapma olmaz. Hidrolik sistemin üretmekte olduğu kuvvet tamamıyla fiziksel bir kuvvet olduğundan değerler değişmez. Değişen tek şey, hidrolik pompanın ürettiği basıncın doğru ölçülüp ölçülememesidir. Zaman içinde değişebilen tek değer manometrenin hassasiyetidir.

+90 312 386 14 64 | surkon@surkon.com

© 2014 Surkon Makina Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Aktif Ziyaretçi:  •  Dün Tekil:  •  Bugün Tekil:  •  Toplam Tekil:  •  IP: